AKTUÁLNÍ 

NABÍDKA

KURZŮ

ekonomika, management,
lidské zdroje

O nás

Co-workové, poradenské a vzdělávací centrum podpořené z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost zaštítěné občanským sdružením TOP CENTRUM PODNIKATELEK bylo v Brně otevřeno veřejnosti 1. 4. 2012. 

Projekt s názvem "Co-workové, poradenské a vzdělávací centrum - komplexní podpora žen v Jihomoravském kraji k návratu na trh práce a rozvoji podnikání,“ reg.č.: CZ.1.04/3.4.04/76.00048  byl ke dni 31.3.2015 úspěšně ukončen a my doufáme, že se nám brzy podaří navázat podobným projektem a v této činnosti tak pokračovat.

Projekt je zaměřen na podporu žen, podnikatelek a manažerek v Jihomoravském kraji k zahájení či rozvoji podnikání nebo úspěšném návratu na trh práce po rodičovské dovolené a je postaven na čtyřech pilířích. Prvním z nich je vzdělávání, včetně psychodiagnostiky a psychologicko-motivačních tréninků. Dalším pilířem je poradenství v oblasti práva, ekonomie a psychologie, na které navazuje třetí pilíř – co-workové centrum. Toto bude nabízet využití kancelářských jednotek s veškerým administrativním vybavením. Pořádání neformálních setkání úspěšných podnikatelů nebo podnikatelek (nejen z řad TCP) s účastnicemi projektu bude představovat poslední pilíř ve formě kulatých stolů a konferencí.

Ženám – účastnicím projektu na rodičovské dovolené je také umožněno získat příspěvek na hlídání dětí a v centru je připraven i malý dětský koutek.

ÚČASTNICE PROJEKTU:

 1. Ženy vracející se po rodičovské dovolené nebo péči o závislého člena rodiny
 2. Ženy začínající podnikání (ještě nepodnikající)
 3. Ženy podnikatelky – do 1 roku podnikání (OSVČ i PO)
 4. Ženy podnikající déle než 1 rok (OSVČ i PO)

Kritériem pro zapojení do projektu je bydliště nebo sídlo podnikatelského subjektu v Jihomoravském kraji, doplňkově mohou být do aktivit projektu zapojeny i zájemkyně z jiných krajů.

Konkrétní výčet veškerých plánovaných aktivity a akcí najdete v hypertextových odkazech v textu nebo v jednotlivých odkazech v horním menu.

Výhody registrace:  

 • členství není závazné a zpoplatněné,
 • nabídka kvalitních školení a přednášek s fundovanými lektory,
 • možnost individuálních konzultací s odborníky v dané (právní, ekonomické..) oblasti,
 • účast na společeských aktivitách,
 • možnost využívat coworkové kancelářské prostory včetně zázemí

Podmínky registrace:

 • trvalé bydliště v Jihomoravském kraji
 • Dosažení minimálně úrovně středoškolského vzdělání
 • Délka stávajícího podnikání omezuje výběr množství nabízených aktivit,
 • Účast na registrovaných aktivitách nebo řádná omluva v případě neúčasti na nahlášených aktivitách.

Nabídka služeb:

 • Široká nabídka vzdělávání

  Bojujete s nervozitou při pracovních pohovorech? Potřebujete jako začínající podnikatelka porozumět základům účetnictví? Pořád tisknete letáčky, ale zákazníci nechodí? Děsí Vás názvy jako firemní facebook? Co se zamyslet nad marketingem a reklamou. Naše vzdělávání je koncipováno jako workshopy pro omezený počet účastníků.

Výhodou workshopů je aktivní možnost výměny názorů a sdílení zkušeností s ostatními z rozdílných oborů činností. Nejedná se tedy pouze o pasivní přednášku, ale je zde prostor i na dotazy a jejich řešení. Témata   vzdělávání se zaměřuje jak na odborné, tak i měkké dovednosti, které jsou potřebné pro podnikání a vedení lidí. Cílem vzdělávání je zlepšit a posílit Vaše podnikatelské a manažerské dovednosti. Na konci každého vzdělávacího workshopu absolvují všechny účastnice test či modelovou situaci a při úspěšném absolvování získávají osvědčení na své jméno. Vzdělávání nabízíme v těchto oblastech: úvod do podnikání, účetnictví a daně, finanční management, pracovní právo, tvorba cen, kalkulace a prodej, Marketing, strategie a komunikace. Více o vypsaných tématech vzdělávání naleznete zde.

 • Psychologicko-motivační tréninky a psychodiagnostické testování

  Skupinové psychologicko-motivační tréninky, Vám pomohou se nebát a začít. Naše téninky, Vám pomohou v oblastech, které jsou na počátku každého podnikání kamenem úrazu. Pomůžeme Vám být asertivní, dobře vést bchodní jednání, zlepšit své prezentační dovednosti, pochopit timemanagement a pod.…). Psychologicko-motivační tréninky probíhají v dopoledních nebo odpoledních hodinách s omezeným počtem míst! Přihlásit se můžete zde.

  Každá z nás nemůže být dobrou podnikatelkou, protože samostatné podnikání je nad naše síly, ale také ne každá umíme být dobrým zaměstnancem, protože nám chybí volnost ve vlastním rozhodování. Máte pocit, že nejste svou prací opravdu naplněna a začíná Vám být jasné, že chcete být nezávislá a začít realizovat své sny? Doporučujeme Vám jako součást našich vzdělávacích bloků absolvovat psychodiagnostické testování, které slouží jako podklad pro zpracování psychologické zprávy. Tato zpráva je využita při navazujícím individuálním pohovoru mezi Vámi a psychologem, který s Vámi probere Vaše silné a slabé stránky, osobnostní charakteristiky, inteligenci a pozornost. Výhodou tohoto psychodiagnostického testování je individuální přístup k účastníkům a zpětná vazba s doporučeními, které Vám mohou pomoci v posílení motivace pro start Vašeho podnikání a návrat na trh práce. Díky psychodiagnostickému testování získáte objektivní pohled na svoje silné stránky a pochopíte i Vaše slabiny a můžete se díky těmto doporučením, zaměřit na další rozvoj Vaší osobnosti. Přihlašte se zde.

Dostala jste se do závažné rodinné situace a potřebujete poradit? Začala jste podnikat a trápí Vás pracovní smlouvy se zaměstnanci? Nevíte zda podnikat jako OSVČ (osoba samostatně výdělečně činná) nebo právnická osoba? Nerozumíte cash-flow (toku peněz)?

Právě Vám nabízíme individuální odborné poradenství v oblasti práva, daní, účetnictví, slaďování pracovního a rodinného života. Odborné poradenství je vedeno formou individuální konzultace mezi Vámi a odborníkem na Vámi zvolené téma nebo problém, který aktuálně řešíte. Cílem poradenství je Vám poskytnout kvalitní informace pro rozhodování, které ve Vašem podnikání činíte. Mezi velmi často konzultovaná témata patří např.: podnikat jako OSVČ nebo s.r.o., co vše potřebuji k tomu, abych mohla začít podnikat, jak vypadá zakladatelský rozpočet a mám ho dobře sestavený, co s podnikatelským záměrem, budu plátcem DPH, jak na pracovní smlouvy, je lepší mít provozovnu nebo pracovat z domu. Odborné poradenství je zajišťováno vždy v co-workovém a poradenském a vzdělávací centru na Lidické 28. Termíny odborného poradenství jsou vypsány zde.

Myslíme také na neformální setkávání, které je základem pro přátelské a byznysové vztahy. Naše účastnice často hledají kolegyni, asistentku, společníka pro své podnikání nebo dodavatele služeb apod. Většina našich společenských aktivit je připravována tak, aby podpořila maximálně neformální networking. Proto na všechny naše společenské aktivity nezapomínejte vlastní vizitky! Přehled společenských aktivit naleznete zde.

 • Miniworkshopy

  Straší Vás názvy jako Word, Excel nebo facebook? Máte pocit, že všichni těmto názvům rozumí, jen Vy ne? Rozjíždíte podnikání, ale tréma Vám brání prezentovat své služby?

  Vzdělávací miniworkshopy, mají za cíl Vám doručit maximum odborných informací na témata: Microsoft Word, Microsoft Excel, firemní facebook, obchodní a prezentační dovednosti, právní dokumenty, jak správně psát, řízení rizik a podobně. Tyto miniworkshopy vedou zkušení lektoři, kteří nejen předají komplexní informace, ale také probíranou problematiku v rámci kurzu prakticky procvičí. Témata a obtížnost miniworkshopů jsou vždy připravována s ohledem na začátečníky a pokročilé účastníky. Výhodou těchto miniworkshopů je, sdílení zkušeností s ostatními účastníky, a získání kvalitních informací přímo z podnikání v různých oborech. Přehled vypsaných témat naleznete zde.

 • Co-Work

Chcete mít na práci klid, ale při práci z domova už ztrácíte motivaci, disciplínu a chybí Vám kontakt s lidmi? Využijte náš Co-Work!
Začátek podnikání není nikdy nejlehčí, ale my myslíme i na to, a proto Vám jsme schopni od některých nákladů spojených například s provozem vlastní kanceláře pomoci. Jak? Využijte náš Co-Work, tedy sdílenou kancelář. Stačí si jen zarezervovat čas a můžete zde využít, PC s připojením na internet, tiskárnu a veškeré zázemí naší kanceláře pro práci i obchodní setkání. Výhodou je, že náš Co-Work nabízí nejen milý kolektiv, příjemné prostředí, veškeré potřebné zázemí pro Vaši práci, ale nacházíme se v centru města s dostupným parkováním. Rezervujte si svůj čas zde.


 

Registrace je z technických důvodů mimo provoz.

Kontaktujte nás na info@tcpbrno.cz. Děkujeme.

Naši partneři

ER Aktivní máma Q2 Na volné noze

Podporujeme


Aukce pro Dům sv. Markéty


Reference

Děkuji celému milému kolektivu TCP Brno za jejich vstřícnost a ochotu. Absolvovala jsem několik miniworkshopů, které byly pro mne velmi přínosné, mimo jiné i díky skvělé lektorce paní Bečvářové, která pobírané téma vtipně a srozumitelně vysvětlí. Díky za to, že taková organizace existuje a že ji mohou ženy využít ke zvýšení kvalifikace a k lepšímu uplatnění na trhu práce a při rozjezdu vlastního podnikání!

Petra Rogusová


Začala jsem chodit na miniworkshopy a vzdělávání, které organizujete, ale pak mne ještě nadchly Kulaté stoly, kde jsem se seznámila se zajímavými lidmi, kteří mne inspirovali a posunuli dál v mém podnikání.

Tereza Dvořáková, www.safe-therapy.eu


Každé setkání a kurzy mi přináší velkou motivaci pro moje podnikání a mnoho zajímavých kontaktů. Na vaše kurzy a společenské aktivity se těším a pravidelně se jich účastním.

Alexandra Divišová, www.autoalexa.cz


Chci Vám moc poděkovat za velmi vstřícný a profesionální přístup. Navštívila jsem víc Vašich kurzů, a díky nim mám mnohem větší rozhled.
Lektoři jsou vždy skvěle připraveni podat srozumitelně to nejdůležitější k tématu. Vážím si práce celého týmu a přeji všem účastnicím, aby kurzy byly pro ně inspirací aspoň tak, jako pro mne.

Markéta Schwarzová


Mohu jen doporucit, kurz mam za sebou a baby z Top centra jsou proste bozi !!! Podnikani uz pomalu, ale jiste rozjizdim

Jitka Holíková


Jsem vděčná za účast v projektu pod hlavičkou TCP. Veškeré aktivity provází vstřícnost, profesionalita a ochota doslova "plnit přání" klientek. Bonusem navíc je skutečnost, že díky účasti v projektu můžu těchto služeb využít zdarma.

Ivana Havlíčková, www.soga.cz


Děkuji za velice zajímavý kurz "Řízení lidských zdrojů a self management", na kterém zaznělo spousta zajímavých myšlenek a rad z úst zkušeného odborníka! Strávila jsem velice příjemné dopoledne ve skupině příjemných a aktivních lidí. A těším se zase někdy příště!

Monika Dušová


"Jen to je ztraceno, čeho se sami vzdáme." Děkuji za pomoc realizovat vytyčené cíle, za to, že člověk nemusí být při přípravě podnikání na vše sám, za vstřícnost, ochotu a dostupnost nabízených programů.

Radmila Hřebíčková, www.marystudio.cz

 


Adresa Facebook

Co-workové a vzdělávací centrum
Lidická 28
602 00 BRNO

E-mail: info@tcpbrno.cz


matlocha Image Map